- Менеджер: Корякін Костянтин Сергийович
- Менеджер: Гончарук Ірина Павлівна
- Менеджер: Заяц Сергей Валентинович
- Менеджер: Пуляев Игорь Александрович
- Менеджер: Щенявский Геннадий Сергеевич
- Менеджер: Пуляев Игорь Александрович
Навчальна дисципліна «Охорона праці та цивільний захист в галузі» Розділ «Цивільний захист» є нормативною дисципліною, що включається в навчальні плани як дисципліна обов’язкового вибору. Вона зберігає свою самостійність за будь-якої організаційної структури вищого навчального закладу.
Обсяг навчального часу для вивчення дисципліни визначений державними вимогами. Форма підсумкового контролю знань – диференційований залік.
Мета дисципліни: формування у студентів здатності творчо мислити, вирішувати складні проблеми інноваційного характеру й приймати продуктивні рішення у сфері цивільного захисту (ЦЗ), з урахуванням особливостей майбутньої професійної діяльності випускників, а також досягнень науково-технічного прогресу.
Завдання дисципліни: засвоєння студентами новітніх теорій, методів і технологій з прогнозування НС, побудови моделей їхнього розвитку, визначення рівня ризику та обґрунтування комплексу заходів, спрямованих на відвернення НС, захисту персоналу, населення, матеріальних та культурних цінностей в умовах НС, локалізації та ліквідації їхніх наслідків.
- Менеджер: Варлан Татьяна Евгеньевна
- Менеджер: Пуляев Игорь Александрович
- Менеджер: Волошин Андрей Александрович
- Менеджер: Гончарук Ірина Павлівна
Operating a ship takes a great deal of resources, knowledge and experience. There are cargoes to find, regulations to meet, maintenance schedules to consider, crew to employ and a whole host of other jobs that is all involved in ship operating. Ship Managers, as an umbrella sector of the industry, take on some or all of those operational activities, leaving a ship owner free to pursue other business aims, such as expanding the business. Whether a ship owner gives the ship management tasks to a separate division within his/her company, or outsources the job to a third party ship manager outside of the company, the services provided will cover the same operational needs.
- Викладач: Варлан Татьяна Евгеньевна
Дисципліна «Організація морської безпеки та управління ризиками» - одна з важливих дисциплін, що визначають рівень професійної підготовки майбутнього спеціаліста.
Мета дисципліни: вивчення, систематизація і закріплення основ теорії та практики управління операціями судна, процесами прийняття рішень при проведенні різних суднових операцій, придбання студентами цілісного уявлення про теоретичні і практичні засади забезпечення безпеки морських суден, при якому з досить високою ймовірністю виключається можливість небезпечних і шкідливих впливів на людей і навколишнє середовище.
Дати майбутнім фахівцям знання про: порядок проведення попереджувальних і організаційно - технічних заходів на судні, підготовку і дії екіпажу по боротьбі за живучість судна, по керівництву поведінкою людей в екстремальній ситуації.
Завдання дисципліни - навчити студентів грамотно керувати роботою екіпажу в екстремальних умовах. Керувати підготовкою екіпажу по боротьбі з пожежами, водою на судні, використанню засобів порятунку. Навчити керувати поведінкою людей в екстремальних умовах, дати міцні базові знання закономірностей процесів, що відбуваються при управлінні операціями судна, прищепити студентам здатність оцінки ситуації та прогнозування її розвитку, навчити всебічної оцінки ризику майбутньої операції.
Освоївши програму навчальної дисципліни " Організація морської безпеки та управління ризиками " студенти, повинні бути здатними вирішувати професійні завдання з урахуванням вимог IMO та володіти такими професійними компетенціями:
- Спостереження і контроль за виконанням вимог законодавства і заходів по забезпеченню охорони людського життя на морі і захисту морського середовища;
- Забезпечення безпеки членів екіпажу судна і пасажирів і експлуатаційного стану рятувальних засобів і пристроїв, протипожежних систем і інших систем безпеки;
- Розробка плану дій в аварійних ситуаціях і схем по боротьбі за живучість судна, а також дії в аварійних ситуаціях;
- Застосування навичок керівника і організатора;
- Запобігання пожежам і боротьба з пожежами на суднах;
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:
- методи і засоби запобігання, виявлення і гасіння пожежі
- схему управління судном, організацію екіпажу.
- знати способи і методи відвертання паніки на судні і її ліквідації.
- свідоцтва та інші документи, наявність яких на судах вимагають міжнародні конвенції, порядок їх отримання та термін дії;
-вимоги міжнародних конвенцій, кодексів і резолюцій щодо безаварійної експлуатації суден;
-вимоги МКУБ в частині управління безпекою судна;
- вимоги національного законодавства щодо здійснення міжнародних угод та конвенцій;
- суднові плани дій у НС;
вміти:
- організовувати навчання по боротьбі з пожежею і залишенню судна
- підтримувати в експлуатаційному стані рятувальні засоби і пристрої, протипожежної системи та інших систем безпеки
- керувати діями аварійної партії або групи.
- керувати евакуацією екіпажу з судна яке гине.
- управляти реагуванням на критичні ситуації.
- користуватися необхідними нормативно-правовими документами у галузі безпеки мореплавання, охорони навколишнього середовища та безаварійної експлуатації суден.
- швидко розуміти і виконувати команди особливо в НС.
володіти:
- методами роботи з нормативно-правовими документами у сфері технічного забезпечення безпеки судів.
- Менеджер: Головань Андрій Ігорович
- Менеджер: Гончарук Ірина Павлівна
Мета курсу - створення єдиної системи управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті та приведення її у відповідність до міжнародних конвенцій в галузі судноплавства.
- Менеджер: Головань Андрій Ігорович
- Менеджер: Гончарук Ірина Павлівна