ЩЕРБИНА Ольга Василівна,

Кандидат технічнихнаук, доцент

Роб. телефон: 5-00

e-mail: olshcherbina@i.ua
Вибіркова дисципліна професійної і практичної підготовки

6 кредитів ECTS / 180 годин, у тому числі:

денна форма: лекції – 42 годин, практичні заняття – 38 години, самостійна робота – 100 години;

заочна форма: лекції – 10 годин, практичні заняття – 6 години, самостійна робота – 164 години
Метою вивчення дисципліни «Основи управління портами» є забезпечення здобувачів вищої освіти компетентностями та відповідними результатами навчання в області організації і управління рухом судном (включаючи теоретичні знання, розуміння, практичні уміння і навички, професійні якості, що визначають здатність здобувача вищої освіти успішно здійснювати професійну діяльність у сфері організації і управління рухом судном)

«Організація і управління рухом суден»

 

Як відомо, основним завданням експлуатації флоту - є здійснення перевезення вантажів і пасажирів на судні з одного пункту в інший найвигіднішим шляхом, тобто в найкоротший термін, безпечно для людей, вантажу і судна.

Результат вирішення цього завдання багато в чому залежить від судноводія, а точніше від його практичних навичок в управлінні судном як транспортним засобом.

Однак, здобувачам вищої освіти за спеціальністю 275 – Транспортні технології, як фахівцям з комерційної експлуатації флоту, не менш важливо оволодіти теоретичними знаннями з основ управління судном, морської практики, міжнародних правил попередження зіткнення суден. В рамках дисципліни також вивчаються основи навігації, навігаційне обладнання морських шляхів, системи управління рухом суден, обов'язки осіб суднового екіпажу, маневрені характеристики суден і фактори, які на них впливають.

В рамках вивчення дисципліни студенти оволодіють теоретичною базою щодо питань з пошуку суден і вантажів, контролю місцезнаходження судна, планування і контролю показників роботи судна та ін., що дозволить підвищити ефективність експлуатації флоту за рахунок раціональної організації та управління рухом суден.

На практичних заняттях студенти оволодіють навичками з читання морської навігаційної карти і графічно виконувати прості завдання з її допомогою, визначати дальність видимого горизонту і дальність видимості предметів, визначати пройдену відстань і швидкість судна по лагу та напрямки руху суден в морі по компасу, вирішувати прості завдання з перекладу румбів та інш.