АВТОР КУРСУ: к.т.н., доцент кафедри "Управління логістичними системами і проектами",

Андрієвська Віра Олександрівна.

звортній зв'язок: andri-vera@ukr.net

Дистанційний курс "Основи теорії систем та системного аналізу" розроблено відповідно до робочої програми дисципліни "Основи теорій систем та системного аналізу", складеної на кафедрі УЛСіП.

Мета курсу "Основи теорій систем та системного аналізу" надання студентам знань з основ системного аналізу, основ моделювання систем різної природи.

Вивчення дисципліни "Основи теорій систем та системного аналізу" є одним з напрямків фундаменталізації і гуманітаризації інженерних знань. Її введення у навчальний процес базується на рішеннях про перехід вищої школи на східчасту систему освіти, що забезпечує подолання недоліків вузької спеціалізації, посилення міждисциплінарних зв'язків, розвиток системного мислення.

Важливість і актуальність застосування системної методології для вирішення управлінських проблем робить дану дисципліну корисною не тільки для студентів, але й для магістрантів, аспірантів і фахівців усіх галузей економіки.

 Внаслідок вивчення даного курсу студент повинен:

Знати:

  • базову термінологію теорії систем;

  • основи системного аналізу;

  • засади моделювання систем різної природи.

Вміти:

  • використовуючи основні ознаки систем, класифікувати різноманітні організаційні об’єкти як відповідні системи, встановлювати межі систем, їх основні елементи та організаційну взаємодію елементів в системі;

  • на основі інформації про характер взаємодії елементів системи та її загальних властивостей визначати узагальнену структуру систем, визначати пряму та зворотну гілки системи, формалізувати алгоритми її функціонування як в умовах детермінованих режимів, так і в умовах невизначеності і особливо при стохастичному характері існуючих збурень системи;

  • на підставі апріорної інформації про поведінку системи визначити найбільш суттєві змінні, які впливають на поведінку системи, коректно організувати експерименти по відбору цих змінних та визначення форми функціональної залежності поведінки системи від вказаних змінних.